Večerní Praha

Večerní Praha

Ve čtvrtek 15.12.2022   žáci 8. a 9. tříd a učitelé Lucie Suchardová, Milan Schlögl a Lukáš Macák vyrazili za poznáním večerní vánoční Prahy. Vystoupili jsme na Pohořelci a odtud se vydali Královskou…(více)

Poznáváme matičku Prahu

Poznáváme matičku Prahu

V úterý 13. prosince se žáci 9. tříd zúčastnili projektu "Poznáváme matičku Prahu", který byl zaměřen na téma život židů během 2. světové války. Nejdříve navštívili židovské muzeum, kde je čekal…(více)

Házená

Házená

15. 12. 2022 jsme se zúčastnili vánočního turnaje v Jičíně pořádaném místním týmem házené. Turnaje se zúčastnili děti 4. a 5. tříd kluci i holky dohromady z pěti škol. Naši školu reprezentovali:…(více)

Čertovské experimenty

Čertovské experimenty

Deváťáci ještě nedělali přijímací zkoušky na střední školu a už se byli podívat na škole vysoké. Přírodovědecká fakulta v Hradci Králové pořádala Čertovské experimenty. Studenti a jejich profesoři z…(více)

Krkonošské muzeum v Jilemnici

Krkonošské muzeum v Jilemnici

Druhé třídy se společně vypravily na zimní výlet do Krkonošského muzea v Jilemnici. Prohlédli jsme si muzeum a nádherné starobylé betlémy. Nejkrásnější byl betlém Jáchyma Metelky, který má 142…(více)

Vánoční pečení 2.C

Vánoční pečení 2.C

Třída 2.C si užila předvánoční čas společným odpolednem. Nejprve jsme si poslechli Vánoční příběh od paní Katky Kuříkové a zkusili jsme si i jeho dramatizaci. Potom jsme ve třídě vyráběli vánoční…(více)

pro

Primární prevence pro žáky a supervize pro pedagogy

Již několikátým rokem u nás na škole probíhá program primární prevence, který je určen pro žáky 1. a 2. stupně naší školy.  Konkrétně pak pro 4.- 9. třídy. Tento program nám zajišťuje organizace…(více)

Navštívil nás Mikuláš

Navštívil nás Mikuláš

V pondělí k nám do školy přišel Mikuláš se svou družinou. Navštívil hlavně děti z 1. a ze 2. tříd, dále pak 1.Z a 1.S. Andílci měli pro děti připravenou nadílku a perníčky. Mikuláš slyšel pár…(více)

Adventní pohádková stezka

Adventní pohádková stezka

Společnými silami jsme se se žáky 7. B rozhodli, že zkusíme pro děti a rodiče uspořádat nějakou pohádkovou stezku. Ale jak na to? Přijde někdo? Kde začít? No, řekli jsme si, že když už, tak ve velkém…(více)

Kočičí zahrada

Kočičí zahrada

Kočičí zahrada je tu i v tomto školním roce. Ve třetích třídách nás čeká spoustu zajímavých témat, o kterých si budeme povídat. Zatím jsme si stihli něco říci o zvědavosti, tajemství, štěstí, ale i…(více)