Lyžařský kurz 8.B -  leden  2024

Lyžařský kurz 8.B -  leden  2024

 Lyžařský kurz 8.B. začínal 8.1.2024 v 10:30 na autobusovém nádraží v Nové Pace. Autobusem jsme jeli do Strážného. Odt.ud jsme šli cca 7,5 km pěšky na Grohmannovu boudu, kde jsme byli ubytovaní. Celý týden nám počasí přálo, tudíž jsme měli ideální nejen pro sjezdové lyžování, ale i na běžky,  a s tím spojený výhled na krajinu. Viděli jsme Kumburk a částečně i Novou Paku. Výhled byl i na dva Ještědy, nebo dokonce i na dvě Černé hory. Na konci každého dne byl   nějaký zábavný program či hry. Jídlo bylo taky super, kuchařka milá, jen čaj byl takový zajímavě ochucený. Na konci celého lyžařského kurzu jsme měli závody, jak ve slalomu na lyžích, tak na běžkách. Od pana Grohmanna jsme pak všichni dostali za odměnu pohár. Přežilo se bez zranění i nemoci. Poslední den jsme po sbalení a po snídani jeli na lyžích dolů do Strážného, kde už na nás čekal autobus. Všichni si to náramně užili a vzpomínek je určitě bezpočet. 

Lyžařský kurz skončil 13.1.2024.

Karolína Kazdová  -  žákyně 8.B