Beseda s mykoložkou ve školní družině

Paní Jana Čapková – mykoložka, si připravila pro děti ze školní družiny zajímavou přednášku s mnoha ukázkami.
V rámci programu „Místního akčního plánu Novopacko IV“ a díky paní Monice Hanušové jsme měli příležitost slyšet zajímavé povídání o houbách. Paní mykoložka pro nás nasbírala ohromné množství hub a to od jedlých až po jedovaté. Mohli jsme se dozvědět, pod jakým stromem najdeme pravé hřiby, kde hledat hřiba kováře, jak vypadá voskovka papouščí, a že strmělka anýzka opravdu voní po anýzu. Paní Čapková nám také dala porovnat podobné houby jako třeba holubinku zelenou a muchomůrku zelenou. Děti si budou určitě pamatovat, že právě muchomůrka zelená je smrtelně jedovatá. A možná, že ani vy jste nevěděli, že srňatka mlženka bez ranní mlhy neroste :)
Děkujeme za hezkou a přínosnou přednášku obzvláště v tomto houbařském období.
                                                                                                                                                          Za školní družinu Martin Štryncl