Setkání před zápisem 2024

Ve středu 20. března jsme přivítali ve škole rodiče a jejich děti – budoucí školáky. Zatímco rodičům se věnovaly třídní učitelky současných prvních tříd, které odpovídaly na jejich otázky související s prvními krůčky dětí za vzděláním, byly děti rozděleny do dvou tříd.

V každé třídě čekaly na děti čtyři paní učitelky, které je provedly jejich první „vyučovací“ hodinou. Po úvodním představení následovalo plnění úkolů na pracovním listě. Děti počítaly, vybarvovaly správný počet jablíček, míčků,… Svoji zručnost si procvičily při výrobě sovičky (vystřihovaly, vybarvovaly a lepily), kterou si spolu s pracovními listy odnesly domů. Na závěr se děti uvolnily a zacvičily si v kroužku při říkance s pohybem. Sjednocujícím tématem všech aktivit byla sova jako symbol moudrosti.

Této hodiny se zúčastnilo 49 budoucích školáků. Poděkování patří především jejich rodičům, kteří svoje děti na poslední setkání před zápisem přivedli.

Na přípravě, organizaci a průběhu celé akce se podíleli všichni třídní učitelé tříd prvního stupně. Všem za příjemné odpoledne děkujeme.