2. místo v krajském finále

2. místo v krajském finále

2. místo v krajském finále

8. 1. 2024 jsme byli účastníky krajského finále ČEPS CUPU ve florbalu.

Naši chlapci se postarali o perfektní výsledek a z deseti škol se umístili na 2. místě.

Školu reprezentovali: Vít Kaiser (brankář), Damián Vlačiha,  Vojtěch Bonaventura, Vojtěch Müller, Vojtěch Sál, Matěj Antoš, David Mašek, Tomáš Musil, Jan Sucharda.

Hrálo se na dvě skupiny systémem „každý s každým“. Postupovaly první dva týmy ze skupiny a odehráli semifinále a následně finále.

Kluci sehráli opravdu výborný turnaj. Do každého zápasu se těšili a měli velkou chuť vyhrát.

V prvním zápase jsme porazili ZŠ Smiřice 4:2 a prvotní nervozita byla za námi. ZŠ Voděrady jsme v pohodě přehráli 4:0. Důležitou výhru kluci vybojovali nad ZŠ Jaroměř 5:2. Nakonec skupiny jsme odehráli „exibičně“ zápas proti ZŠ Lánov 11:1. Skupinu jsme vyhráli bez ztráty bodů a semifinále sehráli se ZŠ Hronov. V tomto zápase jsme nezačali šťastně a hned v osmé vteřině inkasovali smolný gól. Poprvé v celém turnaji jsme prohrávali. Avšak kluci byli hladoví po gólech a po několika pěkných střelách se konečně jedna ujala a stav byl srovnán na 1:1. To byl moment, kdy se všechno zlomilo a začalo se dařit. Postupně kluci přidali další tři branky a byla z toho výhra v semifinále 4:1.

Přišla ta chvíle a před námi zápas o první místo, finálový zápas nejlepších škol z celého kraje.

ZŠ Hradec Králové x ZŠ Nová Paka Komenského. Věděli jsme, že nastupujeme do zápasu s velice kvalitním soupeřem. Kluci hráli velice dobře, nedělali chyby, měli spoustu šancí. Soupeř však dokázal velice přesně trefovat skulinky v bráně. Hradečtí postupně navyšovali svůj náskok a přes urputnou snahu a dobývání hradecké branky zápas skončil skórem 7:0.

Ve finále jsme tu pomyslnou třešničku na dortu nebrali, ale krásné druhé místo našim chlapcům nikdo neodpáře.

Děkujeme všem chlapcům za výbornou reprezentaci naší školy a velice slušné chování.

                                                                                                                                                                    Martin Štryncl