Lyžařský výcvik 8.A

Lyžařský výcvik 8.A

  • Martina Vondráčková
  • 11. 1. 2024
  • Aktuality

Na lyžařském výcviku jsme byli celkem 5 dní (od 3. - 8.1.2024) s paní učitelkou Šmidrkalovou a panem učitelem Macákem. První den jsme šli kopcem nahoru dvě a půl hodiny. Když už jsme nahoře byli, zabrali jsme si pokoje a potom jsme šli ještě lyžovat.

První večer v 19:00 jsme měli přednášku o druhu lyží, druhý den o historii lyží od pana učitele Macáka a potom o horské službě od Pepy Grohmana.

Většinu dní jsme trávili venku, lyžovali jsme, běžkovali a šli na procházku k Výrovce. Vždycky jsme měli program: v 8:00 snídaně, 9:00 lyžování buď na sjezdových lyží nebo běžkařských do 11:15,12:00 oběd, po obědě byl polední klid do 13:30, ve 14:00 jsme zase byli venku až do 16:15, v 18:00 večeře, 19:00 přednášky a hry. V 21:00 jsme už měli být na pokoji a spát.

Na běžkách i na sjezdových lyžích jsme také hodně padali. Sníh byl dobrý, sněžilo a někdy i hodně foukal vítr. Jen tu bouřku jsme neviděli.

Předposlední den jsme měli závod na sjezdových lyžích a poslední den jsme měli závod na běžkařských lyžích. Umístění nám vyhlásili poslední večer na boudě. Cestou zpět jsme měli sjet na sjezdových lyžích, ale kvůli počasí jsme šli pěšky. Jídlo tam měli velmi dobré, byla sranda, ale i někdy to tak super nebylo. Jako třeba dlouhé mrznutí venku, protože jsem pořád padali. Ale stejně se nám tam velmi líbilo.

Kristýna Militká, 8.A