Projektový den v Praze

• Martina Vondráčková
  • 24. 10. 2022

„Poznáváme Matičku Prahu“
    Tak zní název projektového dne, kdy každý rok žáci 2.stupně podnikají tématicky laděné historické exkurze s učiteli dějepisu. Tentokrát měli žáci 8.tříd dvě zastavení. Ve čtvrtek 20.10.2022 prožili den v Národní muzeum a v leteckém muzeum Kbely.
    První zastávka byla opravdu velice rozsáhlá. V Národním muzeu žáci viděli průřez nejen českými dějinami, ale zhlédli mnoho replik jak historických nálezů, tak nejrůznějších zkamenělin a pradávných zvířat. Měli za úkol hledat ve skupinkách různé osobnosti a předměty spojené právě s tímto muzeem a jeho sbírkami.
    Druhá zastávka byla poněkud volnější a žáci se sami mohli pohybovat v prostorách kbelského letiště. Zde mohli zhlédnout nejrůznější letadla od těch nejstarších, až po ty nejmodernější a mnohdy známých z válečných konfliktů (MIG 15, 21, L 39).
Více o akci napoví pořízené fotografie.
                                Mgr.Martina Vondráčková