Vzdělávací dny 17. - 19. srpna 2020

Vzdělávací dny 17. - 19. srpna 2020

Vzdělávací dny

V rámci projektu Asociace školních sportovních klubů dostaly školy po celé ČR možnost uspořádat „Vzdělávací dny“. Naše škola připravila 1. turnus na 10. – 12. srpna a 2. turnus na 17. – 19. srpna.

Pondělí 17. 8. 2020 jsme se sešli v plném počtu patnácti dětí na školním dvoře. Bylo 8 hodin ráno a nás čekal nabitý program až do odpoledních 16 hodin. Každý den ráno jsme si šli zacvičit a zahrát si míčové hry do sportovní haly. Celé dopoledne bylo sportovně vzdělávací a vůbec jsme se nešetřili. Po krátké pauze vyplněné písničkami s kytarou jsme šli na hřiště U Žáby na 20 minut a poté do lesa nad zimní stadion. Zde jsme si zacvičili na novém „posilovacím stanovišti“. Děti byly stále plné energie a tak jsme pokračovali dále v programu. Stát pod sjezdovkou byla samozřejmě výzva a slíbil jsem dětem, že na ně nahoře počkám :). Byl jsem moc rád, že ti co mě předběhli, tak na nás počkali :). Ještě jsme proběhli lesem dolů a hurá zpět do školy. Hlad se pomalu začínal ozývat a tak naše cesta vedla do Ježkova Statku, kde pro nás připravili hovězí vývar a vynikající svíčkovou. Odpolední program byl „mokrý“. V novopackém bazénu si to děti opravdu užívaly a samozřejmě žlutá skluzavka byla prakticky stále plná dětí ze základní školy Komenského. Všechno tak rychle uteklo a byli jsme na konci prvního dne.

Úterý ráno a byl před námi náročný den. Ráno jsme se ještě stihli rozehřát v hale. V 9:15 jsme odjeli autobusem do Vidochova. Počasí nebylo ideální a předpověď nebyla zcela vlídná. Nás ale čekala cesta do Zlatnice a tam vaření gulášové polévky na ohni v kotlíku. Na základně jsme vzali všechny potřebné věci pro tuto výpravu a tak si děti zahrály na „šerpu“. Jeden nesl vodu, druhý zeleninu, třetí ovoce a tak dále. Za 45 minut v lehkém dešti jsme došli na místo. Dřevo nebylo zrovna suché a tak jsme hned začali připravovat oheň. Děti pilně nosily větvičky a za malou chvilku se už dokonce vařila voda na polévku. Vše se dařilo, děti pomáhaly, jen počasí bylo stále uplakané. Polévku jsme vařili ze 6,5 litrů vody a nezbylo ji mnoho :). Snědlo se 25 rohlíků a také se opékala uzená kuřecí stehna. Kdo chtěl, dal si zeleninu, ovoce a před cestou na zpět sušenku. Hlad nikdo neměl :). Na cestu zpět nám stále pršelo, ale nikdo se nerozpustil. Po příchodu na základnu jsme se alespoň částečně převlékli do suchého a začali malovat kamínky. Všem se dařilo a vznikaly krásné obrázky napříč všech možných námětů. Mezitím přestalo pršet, vykouklo sluníčko a bylo doslova vedro. Kluci po domalování kamínků vzali míč a šlo se na víceúčelové hřiště a hráli velký fotbalový zápas. Do Nové Paky nás vezl autobus a v 16 hodin si děti vyzvedli rodiče.

Středa a před námi krásný výlet do ZOO ve Dvoře Králové nad Labem. Hned ráno jsme stihli cvičení v hale a hned poté odchod na autobus. ZOO jsme si užili, viděli nespočet zvířat, navštívili termitiště, prolezli provazový hrad, dali si dobrý oběd bramborovou kaši s kuřecím řízkem, pokoupili suvenýry a dali si zmrzlinu. Všem se nám to moc líbilo, nikdo se neztratil, prostě paráda. Cesta autobusem domů také utekla příjemně a po příchodu do školy nám ještě zbyl čas na to zahrát si pár her. Na úplný závěr jsme si zazpívali písničku s kytarou. Pro děti si přišli rodiče a tři dny sportu a vzdělávání byly za námi.

Co napsat na závěr? Vzdělávacích dnů se zúčastnily děti z prvních až čtvrtých tříd. Všechny aktivity se nesly v kamarádském duchu, děti si pomáhaly a tvořily jednu skvělou partu. Až na pár drobných škrábanců se nemusela řešit žádná zranění a všechny dny jsme byli v plném počtu. Vzdělávací dny, během prázdnin mají určitě smysl a věřím, že pro děti byly příjemným zpestřením. Děkuji rodičům i dětem za kladný přístup a také děkuji panu řediteli Milanu Schlöglovi za veškerou podporu tyto dny zorganizovat.

Brzy na viděnou ve škole :)     AHOJ  Martin Štryncl