Vzdělávací dny 10. - 12. srpna 2020

Vzdělávací dny 10. - 12. srpna 2020

Vzdělávací dny

V rámci projektu Asociace školních sportovních klubů dostaly školy po celé ČR možnost uspořádat „Vzdělávací dny“. Naše škola připravila 1. turnus na 10. – 12. srpna.

Každý den jsme se sešli v 8 hodin na školním dvoře. Následovalo sportování v hale, kde jsme si zahráli vybíjenou, fotbal, florbal, cvičili na kruzích a tak dále. Program na sebe krásně navazoval a ještě v pondělí dopoledne jsme odjeli na výlet do Lázní Bělohradu. Čas kolem rybníku Pardoubek jsme strávili vzděláváním, ale i sportem. Není divu, že nám pořádně vyhládlo, ale to bylo v pořádku. Čekal na nás oběd připravený v restauraci U Sehnalů. Polévka a kuřecí řízek s bramborovou kaší „zmizel“ :) byl skvělý. Zpáteční cestu vlakem jsme si užili a všechno vygradovalo při projíždění tunelem v absolutní tmě. Po cestě z vlaku jsme se zchladili dobrou zmrzlinou a šli do školy. Po krátkém odpočinku následovaly sportovní hry v hale. Než jsme se nadáli, přišel čas uklízet a připravit se na odchod domů. V 16 hodin si rodiče odvezli všechny děti a první den byl za námi.

Úterý 8 hodin a všichni s úsměvem na školním dvoře. Náš den začal rozehřátím ve sportovní hale a následoval odjezd autobusem do Vidochova. Zde jsme na základně nabrali potřebné věci pro PŘÍPRAVU OBĚDA. Ano, vážně jsme odcházeli směr Zlatnice s trojnožkou a kotlíkem. Každý z dětí se podílel jako „Šerpa“. Někdo nesl ovoce, někdo zeleninu, jiný pečivo nebo lahve s vodou a tak dále. V cíli jsme byli za 45 minut. Prošli jsme okolí Zlatnice, hledali bránu do dolu, ve kterém se opravdu těžilo zlato, ale marně (škoda, po snědení jídla měl každý v batohu místa dost). Založili jsme oheň a dali vařit polévku. Všichni měli chuť na „gulášovku“ a úplnou náhodou jsme s sebou měli několik pytlíků této polévky :). Během pár minut voněla po lese a mohla se podávat. K druhému jsme si na ohni opekli uzené kuřecí stehno. Všechno uklidit, nic nezapomenout a šlo se zpět. Následovalo oblíbené malování na kamínky. Nejdříve si všichni udělali návrh na papír pastelkami. Hned poté začala vznikat prakticky umělecká díla. Holky malovaly více jak dvě hodiny. Kluci rozhodně nezaháleli a na velkém hřišti s umělou trávou hráli fotbal. V 15:41 nám jel autobus do Nové Paky a přesně v 16 hodin na školním dvoře jsme se sešli s rodiči.

Třetí den, středa 12. srpna. Opět sportování v hale, florbal, vybíjená a spoustu dalšího. Ne, že by děti byly unavené, ale odešli jsme do třídy a dali si svačinu, popovídali si, namalovali obrázek a zpívali s kytarou. Následně už všichni věděli, co se chystá :). Opustili jsme školu a namířili si to rovnou do Ježkova Statku, kde pro nás připravili hovězí vývar a vynikající svíčkovou. Po obědě jsme vyšlápli kopec a začala jízda :) a to doslova. Prošli jsme turniketem v novopackém bazénu a velká žlutá klouzačka byla okamžitě plná dětí z naší školy. Děti si vyzkoušely všechno, co bazén nabízí, ale klouzačka jasně zvítězila. Čas v bazénu jsme využili plnými doušky. Pro většinu dětí si rodiče přišli právě sem a byl čas se rozloučit.

Závěrem bych rád napsal, že to byly velice pěkně prožité tři dny a děti byly naprosto fantastické. Žádné remcání a zlobení, ale sranda a chuť se hýbat. Děkuji rodičům a dětem za kladný přistup a brzy na viděnou ve škole :) AHOJ  Martin Štryncl