Čtení ve školce II

Čtení ve školce II

Před Vánocemi se žáci 5. A vypravili za malými kamarády do 2. mateřské školy.

 Měli jsme pro děti připravený dopolední program se čtením, tentokrát na téma broučci. Byla to naše druhá akce se čtením ve školce.

Program začínal představením se a představením knížky, ze které budeme dětem číst. Tentokrát jsme vsadili na Dobrodružství Skřítka Medovníčka. Přečetli jsme dětem pohádku a následně jsme měli připraveny otázky k pohádce. Pokud děti správně odpověděly, dostaly malou odměnu. Potom jsme se s dětmi přesunuli ke stolečkům, kde jsme jim pomohli složit a nalepit puzzle a děti si ho moc hezky vybarvily. Dále jsme si povídali o mravenečcích a různých broučcích, kteří žijí na louce a v lese. Připravili jsme pro děti krátkou překážkovou mravenčí stezku. Jako mravenečci se musely děti přesunout lesní cestičkou a dojít až do mraveniště zpět za svými kamarády. Nakonec jsme se s dětmi rozloučili a ve žluté kytičce předala naše skupinka dárek, který jsme měli pro školkové děti připravený. Byl to hmyzí domeček, který pro nás vyrobil tatínek Majdy Špicarové. Moc mu ještě jednou děkujeme za ochotu a pomoc. Děti ze školky si ho musí vyplnit různým přírodním materiálem a najít mu hezké místo na jejich zahradě. Broučci si k nim určitě najdou cestu. Těšíme se, že nám o něm budou na dalším čtení vyprávět.

Čtení ve školce nás moc bavilo a opět jsme se k dětem do školky těšili. Dokonce jsme od paní učitelek a od dětí dostali na oplátku malé dárečky a obrázky od dětí.