Recitační soutěž 2024

Recitační soutěž

V polovině května se sešli vybraní žáci ze tříd 1.stupně v aule naší školy. Za potlesku kamarádů postupně vystoupali na pódium a přednesli své básně. Pilná porota dala hlavy dohromady a vybrala nejúspěšnější recitátory z každé kategorie. Nikdo neodešel s prázdnou. Každý účinkující si odnesl diplom a sladkost, porota dobrý pocit z výkonů dětí, diváci bolavé dlaně ze silného tleskání a já vzpomínku na krásné odpoledne s milými lidmi a bohatým českým jazykem.

A jak vše dopadlo?

Kategorii 1.tříd vyhrála Ella Štěpánová, na druhém místě se umístila Mia Knotková a Anička Tlapáková. Ostatním prvňáčkům patřilo krásné 3.místo. Všichni si zaslouží velkou pochvalu za odvahu i pěkné vystupování.

Do kategorie 2.-3. tříd se přihlásilo 13 dětí. Všichni předvedli výborný výkon, proto byli odměněni 1. místem 3 recitátoři: Dominika Štilcová, Lukáš Stránský a Amálka Králová . Ostatním shodně porota přiřkla 2. místo. Všem děkuji a doufám, že  se i v dalším ročníku na pódium auly postaví a budou bojovat o vítězství.

12 žáků 4. a 5. tříd se utkalo v boji zvaném recitace. Vyhrát nemohou všichni. Letos se to povedlo těmto: 1. místo po zásluze vybojoval Daniel Najman, na druhou příčku vystoupaly Andrejka Luňáková a Esterka Vitvarová ,zkušení recitátoři z 5.A. Ostatním připadla krásná bronzová medaile.

I těmto žákům a žákyním patří poděkování za šíření českého jazyka a české kultury.

Výčet jmen by mohl skončit, ale není tomu tak.

Jsem ráda, že se mohu zmínit o 5 dívkách a jednom chlapci, kteří neváhali a sestoupili z druhého stupně k nám a k úspěchu recitační soutěže přispěli svým polínkem. I v této kategorii byli vítězové i poražení. První místo patřilo Katce Prejsové, druhé Martinu Povrovi ze 7.A, třetí místo pak Emě Militké ze 7.B. Díky.

Přeji všem zúčastněným krásné léto,dlouhé klidné prázdniny, ve kterých si jistě najdete chvilku na otevření knížky , návštěvu země fantazie a snění.

Dana Rejmontová