Okresní kolo v košíkové mladších dívek

Úspěšná reprezentace mladších dívek v košíkové

Ve středu 6.prosince se dívky 6.-7.tříd zúčastnily okresního kola v košíkové. Turnaj se konal v Jičíně za přítomnosti 7 týmů.

Na palubovku nastoupily: Viola Šenkyříková (7.B), Nikol Jezberová (7.B), Tereza Fučíková (7.B), Káťa Prejsová (7.A), Amálka Chmelařová (7.A), Ilona Kazdová (6.A), Martina Janků (6.A) a Amálka Musilová (6.A).

Největší drama a zároveň obrovská radost přišla 1sekundu před koncem utkání ve skupině s novopackým gymnáziem. Po rozehrávce za stavu 14:12 pro soupeře vystřelila na koš za 3 body Via Šenkyříková a k úžasu všech přítomných se závěrečným klaksonem míč doslova “zahučel” do koše. Takto jsme vyhráli zápas o 1 bod a ze skupiny (4 družstva novopackého okrsku) postoupili jako vítězové.

Ve finále jsme narazili na velmi silného soupeře- dívky ZŠ Poděbradova Jičín. V tomto utkání byly úspěšnější jičínské hráčky.

I přes závěrečnou porážku jsme s nadšením přivezli naší škole diplom a plaketu za 2.místo, soutěžícím pořadatelé na krk pověsili stříbrné medaile.

Děkuju vám všem za společné sportovní zážitky a za reprezentaci naši školy!