Cinklo to !

Dne 20. 1. 2023 jsme byli účastníky krajského kola ve florbalu. Na tento turnaj jsme jeli do Předměřic nad Labem. Celkově zde boj o zlato a postup do republikového finále sehrálo 10 týmů. Konkurence byla veliká a hned v prvních zápasech byly vidět pěkné kombinace, nahrávky a umístěné střely.

Naši školu reprezentovali: Radim Jisl, Jan Vít, Petr Dlabola, Diaa Eldin Tobias, Matyáš Tryzna, David Mašek, Jan Sucharda, Tomáš Musil, Vojtěch Bonaventura a Vojtěch Müller.

Chlapci nastoupili do prvního zápasu rozpačitě, ale výhra nad ZŠ Lánov 4:1 byla naše. V dalších dvou zápasech nás soupeř zaskočil a kluci prohráli. Školy Jaroměř a Hradec Králové měly navrch. Ve čtvrtém zápase jsme vyhráli nad ZŠ Bílý Újezd a měli jistotu čtvrtfinále. To už je boj o všechno, ale kluci dravým výkonem postoupili do semifinále, kde narazili na Jaroměř. Do tohoto zápasu jsme nenastoupili šťastně a brzy jsme prohrávali o dva góly. Kluci nic nezabalili, snažili se do poslední minuty, přesto jsme odešli poraženi a finále nám bylo odepřeno. Do zápasu o bronz nastupují vždy dva smutné týmy, kterým uteklo finále. Ale pořád tam byl pohár a medaile za krásné třetí místo. Kluci ještě otírali slzičky smutku po semifinále, ale na hřišti už stál rozhodčí připravený na zápas o bronz. ZŠ Hradec Králové versus ZŠ Nová Paka. Zápas začal opatrně od obrany. Nikdo nechtěl udělat chybu, ale naši kluci vstřelili první gól a dokonce i druhý. Přišlo snížení na 2:1 a začalo drama. To vyvrcholilo 14 vteřin před koncem. Rozhodčí pískl faul a to znamenalo volný nájezd hráče Hradce. K naší smůle padl gól a bylo vyrovnáno 2:2. Zápas skončil remízou. Rozhodnou tři a tři nájezdy. První šel hradecký hráč, který Máťu Tryznu překonal. Za naši školu šel Vojta Bonaventura a svůj nájezd proměnil. Další z Hradce při nájezdu netrefil branku a byli jsme rázem ve výhodě. K druhému nájezdu se připravil Vojta Müller a dal důležitý gól. Buď a nebo! Soupeř se blížil na naši branku a jako zakončení zvolil střelu, kterou Máťa vyrazil maskou. Spontánní výbuch radosti, kluci běželi k našemu brankáři a oslavili výhru. Celkově krásný bojovný výkon celého týmu ozdobený pěknými individuálními akcemi našich chlapců. Zasloužené medaile a pohár za třetí místo. A ještě jedna radost pro náš tým – Honza Sucharda byl vyhlášený mezi nejlepšími hráči turnaje.

Moc děkujeme za perfektní reprezentaci naší školy. Všichni chválíme a těšíme se na další podobné úspěchy.                                Martin Štryncl