ŠD2 si hraje s Legem

Hrát si s legem? Ano, to je oblíbená činnost nejen dětí, ale i dospělých. Avšak mnozí dospělí by nevěřícně koukali, jaké „vymoženosti“ s touto hrou ve škole máme. Jak si tedy dneska s Legem můžete pohrát? Vezmete si box se stavebnicí, Chromebook s dotykovou obrazovkou, programovatelný Hub, motorek, barevný senzor a s nadšením do práce :)

Protože jsou děti šikovné a nemají problém s moderní technologií, vše jde jako na drátkách. Vlastně ani to není pravda, jelikož vše funguje bezdrátově pomocí Bluetooth :)

Během chvíle mají děti vše připraveno a už se staví nejrůznější autíčka, motorky,  kolotoče, semafory a dokonce i celá ZOO. Aplikace s přesným návodem jak postupovat, děti dovede až do úspěšného sestavení celého modelu. Avšak tím to nekončí. Autíčko je sice hotové, ale přichází druhá část „hraní“. Jako další je potřeba všechny modely naprogramovat. Během okamžiku se kolotoč sám otáčí, autíčka jezdí po celé třídě, všechno se „samo“ pohybuje. Nadšení z výsledků práce všech dětí je ohromné.

K sestavení je v nabídce spousta modelů, a proto zase brzy půjdeme v čase školní družiny Lego rozhýbat :)

Za ŠD2 Martin Štryncl