Jak dopadl jarmark 4.A ??

Jak dopadl jarmark 4.A ??

27. března jsme uspořádali jarmark s Českou spořitelnou pod záštitou projektu Abeceda peněz. Od ledna jsme pracovali na výrobcích na jarmark a za finanční půjčku 3 000,- Kč, kterou jsme jako třída od České spořitelny dostali, jsme nakupovali věci, které jsme potřebovali na výrobu prodejního zboží.

Na začátku projektu jsme navštívili Českou spořitelnu, dozvěděli jsme se spoustu užitečných informací o financích a hospodaření. Následně jsme založili firmu Galaxy Bank, určili si ředitelku firmy, kterou se stala Janďa Jeřábková a účetní Sára Fejfarová. Také jsme se rozdělili na výrobní a reklamní tým. Do projektu se s námi zapojili i rodiče a prarodiče, kteří nám pomáhali s vyráběním, ale také napekli sladké i slané dobroty na náš jarmark. My jim tímto chceme moc poděkovat za podporu.

V den D jsme se s trémou, ale zodpovědně postavili ke stánkům a prodávali, počítali a obsluhovali zákazníky, kteří se přišli na náš jarmark podívat. Tréma z nás postupně opadávala a krásný pocit jsme měli na konci celé akce, když jsme ve spořitelně zůstali jen my, paní učitelka a rodiče. Naše koordinátorka paní Andrea Dlouhá nám oznámila, že jsme vydělali neuvěřitelných 34 074 Kč!

Všem, kteří nám drželi pěsti, moc děkujeme. Ještě nás čeká vrácení půjčené částky a už se moc těšíme, až za utržené peníze pojedeme na víkendový výlet pod stany, kde si půjčíme rafty a projedeme se na koloběžkách.