Přírodopisná exkurze do Vrchlabí

Přírodopisná exkurze do Vrchlabí

V pátek  6.června se letošní “deváťáci vypravili na exkurzi do Vrchlabí.
Návštěva krásného města v podhůří Krkonoš je pro naši školu tradiční záležitostí především v souvislosti se stálou expozicí “Člověk a hory”.
Výstava je pohledem do života našeho nejvyššího pohoří od samého počátku jeho zrodu až do současnosti. Značnou část tvoří informace o životě horalů a vlivů člověka do horské přírody.
Kromě expozice situované do objektu augustiniánského kláštera žáci stanuli před budovou KRNAPU,bylo jim představeno centrum environmentální výchovy zvané “KRTEK”, prošli klášterní zahradou a navštívili stanici handicapovaných živočichů. Po velmi zajímavém povídání o zraněných nebo jinak limitovaných živočiších v útulku jsme některé měli možnost vidět v odchytových prostorách.
Další část exkurze se týkala vrchlabského zámku a přilehlého zámeckého parku.
Tady se kluci a holky rozdělili do skupin a jejich úkolem bylo co nejdříve vyhledat a zapsat předem daný  počet druhů listnatých a jehličnatých dřevin.
Parkovou údržbu zajišťují pracovníci KRNAP a nutno uznat, že vzácným i místním dřevinám se v parku velmi dobře daří.
Věříme, že exkurze splnila účel, a že i současná generace bude ráda navštěvovat Krkonoše a poznávat jejich výjimečnost a krásu.