Poznáváme matičku Prahu

V úterý 13. prosince se žáci 9. tříd zúčastnili projektu "Poznáváme matičku Prahu", který byl zaměřen na téma život židů během 2. světové války. Nejdříve navštívili židovské muzeum, kde je čekal dvouhodinový program, který byl rozdělený na dvě části. V první byli žáci seznámeni se situací a životem židů zejména v období Protektorátu Čechy a Morava, ve druhé části se věnovali vzdělávacímu programu "Hanin kufřík", jehož cílem bylo seznámit se s osudy několika židovských dětí a jejich rodin. Po absolvování programu v muzeu se žáci vypravili do Pinkasovy synagogy, na starý židovský hřbitov a do staronové synagogy, kde se seznámili s kulturou a tradicemi židů a také s jejich pohřbíváním. Celou exkurzi pak zakončili prohlídkou Staroměstského náměstí. I přes mrazivé počasí odjížděli žáci z Prahy velmi spokojení.

Lukáš Macák