Adventní pohádková stezka

Společnými silami jsme se se žáky 7. B rozhodli, že zkusíme pro děti a rodiče uspořádat nějakou pohádkovou stezku. Ale jak na to? Přijde někdo? Kde začít? No, řekli jsme si, že když už, tak ve velkém  Po veliké rozpravě jsme se rozhodli, že začneme tím, že si pro děti připravíme výrobu lucerniček. Naše dílničky probíhaly ve třech dnech a postupně k nám přišly děti z 1. a 2. tříd. Nezapomněli jsme ani na děti z 1.Z a 1.S, které z lucerniček měly opravdu radost. Všechno šlo jako na běžícím pásu a lucerničky vypadaly nádherně. Světýlka měla totiž dětem posloužit i na naší stezce, která proběhla navečer 1.12.2022. Odstartovali jsme tak pohádkový prosinec….Přípravy byly opravdu velké a dosti intenzivní, ale snad to stálo za to. Rozsvítili jsme po lese plno světýlek, přidělali jsme obrázky, úkoly pro děti, převlékli se do kostýmů a vše mohlo začít. Z pohádkových postav za námi přišla čarodějnice, která v cíli rozdávala dětem pohádkové perníčky, obrázky a medaile za splnění úkolů a projití stezky. Dále nás navštívili například loupežníci, princezny, Popelka, mimozemšťan, Krteček a pozvání přijal i Bob a Bobek. Na vše pak dohlížel samotný pan král.. Děti na každém stanovišti plnily úkoly, za které dostávaly písmenka. V cíli nám pak všichni složili slovo, které jim mělo vyjít – POHÁDKA….
Tímto bych chtěla poděkovat všem dětem ze 7.B za přípravu a realizaci stezky. Dále Vám, děti a rodiče, děkujeme, že jste k nám zavítali. A víte, kolik Vás dětí asi dohromady bylo? No….asi tak 120. Takže jsme měli velkou radost. Také bych chtěla moc poděkovat i manželům Zrnovým. Veliké díky za pomoc s přípravami a realizací!!!!
Doufáme, že i když byla trochu zima, že jste si to všichni užili…My tedy ano  A odpověď 7.B, jestli by do toho šli všichni znovu? „Jasná věc, že jo…“ Tak uvidíme….třeba se zase sejdeme příští rok….Přejeme všem krásný adventní čas….