T-profi talenty pro firmy

25. září 2019 proběhlo okresní kolo soutěže T-profi talenty pro firmy, pořádané Krajskou hospodářskou komorou Královéhradeckého kraje. V prostorách Střední školy strojírenské a elektrotechnické v Nové Pace soutěžili naši žáci společně se žáky střední školy.

Nebylo lehké ve dvouhodinovém limitu splnit celé zadání úkolu. Žáci museli sestavit funkční jednotku ze stavebnice Merkur, nesplést se v jednotlivých dílech stavebnice, pohrát si s detaily a zároveň se snažit o preciznost provedení práce.

Odborný dozor nad jednotlivými týmy vedli zástupci firem Continental Automotive s.r.o., SQS Vláknová optika a.s. a Seco Industries s.r.o.

Naši školu reprezentovali žáci pátých tříd. Jmenovitě Ondřej Mašek, Ondřej Drahoš, František Válek, Jan Ruml, Daniel Charamza, Ondřej Pokorný, Jan Sál, Domingo González a Filip Kotyk. Právě poslední tři jmenovaní byli ve vítězném týmu a 15. listopadu se těší na krajské kolo soutěže, které proběhne v Hradci Králové.