Kemp Dolánky 4.A

V dubnu jsme si vydělali 37 074 Kč v projektu Abeceda peněz s Českou spořitelnou a rozhodli jsme se vydělané peníze použít na víkendový výlet. Vše jsme objednali a v pátek 14. června jsme se všichni sešli v kempu Dolánky. Společně s rodiči jsme opekli buřtíky, zahráli si společně pár her a pak už jsme se s rodiči rozloučili a nechali je jet zpět domů.

Hned ráno po téměř probdělé a upovídané noci jsme po snídani vyrazili směr Malá Skála na koloběžkách. Zážitek to byl parádní. Jeli jsme krásnou krajinou a cestou jsme si dali i závody dvojic. Po příjezdu na Malou Skálu jsme vyfasovali záchranné vesty, pádla, barely a vyrazili na rafty sjet si Jizeru. Cesta byla bezvadná a celou cestu nám svítilo slunce, tak jsme se i opálili. Krásný zážitek byl i sjezd jezu hned na Malé Skále.

Po návratu jsme si dali pizzu k obědu, odpočinuli jsme si, naučili jsme se Morseovu abecedu, zopakovali jsme si pár informací o listnatých a jehličnatých stromech a vyrazili na krátkou procházku do lesa. Minutu po návratu z procházky nám začalo opravdu hodně pršet a přišla i bouřka. Myslím, že pištění ze stanů našich holek slyšeli až zpátky na Malé Skále. J

Po dešti jsme si dali večeři a vydali jsme se luštit tajenku pomocí naučené Morseovky. Teď už děti neměly žádnou nápovědu a musely pracovat jen pomocí toho, co si zapamatovaly. Dopadlo to dobře, poklad našly a vysloužily si povolení k psaní propiskou ve škole. Z toho měly opravdu velkou radost.

Druhá noc byla klidnější, než ta první. Děti padly, stejně jako paní učitelka a ostatní z Dozor týmu. Ráno jsme za deště balili věci a stany a rychle se jeli ohřát a vyspat do našich postelí.

Byl to super výlet a všichni jsme si přivezli spoustu zážitků a máme na co vzpomínat. Moc děkuji paní Zvěřinové, paní Vokaté, panu Hrnčířovi a panu Fišarovi. Byli bezvadní a těším se, že s námi zase někam vyrazí. Tak jako správní vodáci: „Ahoooooooj!!!“