Školní výlet 5.B - Benecko

Po loňském úspěchu jsme se opět po roce vrátili na Benecko. Všechno klaplo na jedničku podtrženou!

Cestu jsme měli zpestřenou zastávkou na zmrzlinu (jako odměna za organizaci dětského dne), ubytovali jsme se ve škole na Benecku, kde nás mile přijala paní ředitelka. Nesměla chybět tradiční vybíjená a večerní zkouška odvahy. Letos jsme se "vyblbli" při hře s hledáním pokladu. Kolemjdoucí se divili, proč běháme s čísly na čele, ale hra je hra… a poklad je poklad :-D. Pár hodin spánku jsme zvládli, i když budíček v 5,20 mě zaskočil i letos!!! K snídani byly čerstvé rohlíky se šunkou, sýrem, domácí marmeládou, paštikou nebo Nutelou a napečené dobrůtky od maminek - děkujeme. Každý si mohl vybrat a připravit si i svačinu na cestu. Letos byla naším cílem rozhledna Žalý. Cestu jsme si zpříjemnili hrou Stopovaná. Holky připravovaly klukům úkoly a kluci bez řečí plnili. Mají pochvalu! ;-) Zpáteční cesta na oběd utekla rychle, šli jsme jen dolů z kopce. Oběd byl výborný. Všichni jsme pana kuchaře chválili. Po obědě se páťáci skamarádili s místními dětmi. Společně si zahráli vybíjenou a vysvětlili jsme jim hru s čísly. Nechtělo se, ale nastal čas loučení a cesta domů.

Troufám si říct, že na tento školní výlet budeme vzpomínat dlouho..