Dětský indiánský den 31.5.2019

Poslední květnový den se děti proměnily v indiány. Náčelník Vinštryncltů však do kmene Komenšů nepřijme jen tak někoho. Každý musel prokázat svoji sílu, odvahu a moudrost. Malí indiáni museli přinést náčelníkovi posvátný náhrdelník a tajné heslo. Vydali se do novopackého parku, kde na ně čekal indiánský lid s mnoha úkoly. Zněly bubny, uzlovalo se, připravoval se oheň, střílelo se z praků i luků, malovalo se na obličej, luštilo se indiánské písmo, vyráběly se náramky, ručkovalo se poslepu, hrál se lakros, házelo se tomahavkem na totem a kroužky, poznávaly se bylinky, jezdilo se na konících, síla se zdokonalovala přetahováním lana. Každý účastník se mohl pochlubit originálním indiánským jménem. S vytvořeným náhrdelníkem a heslem „V našem kmeni je vidět mnoho síly, lásky, moudrosti, míru a přátelství“ přijal náčelník Vinštryncltů všechny malé indiány do našeho kmene.

Přejeme všem indiánům i náčelníkům, ať se jim v kmeni Komenšů žije celý další školní rok pohodově…