Spaní v knihovně

Spaní v knihovně

Ve čtvrteční podvečer se sešla třída 3.B u městské knihovny. Děti přišly s plnými taškami  oblečení, se spacáky, karimatkami i plyšáky.  V dalších taškách nesly výborná sladká i slaná jídla, doplněná ovocem i zeleninou. Zkrátka byla to velká výprava do světa fantazie .  Děti měly za úkol přespat jednu noc se skřítky, kteří v knihovně bydlí a plnit jejich úkoly.

Celý večer třeťáci plnili pohádkové úkoly, na večerní vycházce sledovali tajuplné místo se světýlkem a obdivovali umění mladého kamaráda Kryštofa, který dokázal rozzářit tmavnoucí oblohu svými prazvláštními světýlky. Když se blížila noc, zalezli do svých spacáků, vyslechli si pohádku , objali své plyšáky a spokojeně usnuli. Brzy ráno začal úklid, hygiena a těšení se na další pohádkovou výpravu. Tentokrát je v parku čekali kamarádi z pátých tříd, kteří pro mladší děti připravili indiánskou oslavu Dne dětí.

Prožili jsme společně krásné chvíle a doufám, že si vzpomínky děti uchovají a za pár let budou rádi vzpomínat na dobrodružnou cestu ke skřítkům v knihovně.

Děkujeme paní Lence Macháčkové za čas , za milé přijetí i za krásné chvíle strávené ve společnosti knížek.

Dana Rejmontová