Matematický KLOKAN 2019

S železnou pravidelností je právě jeden pátek v měsíci březnu věnován celosvětově organizované matematické soutěži KLOKAN. Tento školní rok se jednalo o pátek 22. března, kdy zasedli žáci škol z celého světa k připraveným matematickým úkolům. Netradiční úlohy jsou zaměřené především na logické myšlení žáků a jejich postřeh, ale prověří i matematické znalosti.

Na naší škole se do soutěže zapojili žáci ve všech kategoriích. Nejmladšími soutěžícími bylo v kategorii „CVRČEK“  88 žáčků 2. a 3. tříd. V kategorii „KLOKÁNEK“, určené pro žáky 4. a 5. ročníku, soutěžilo 97 žáků.
Na druhém stupni, kde jsou žáci rozděleni také do dvou kategorií, se soutěže zúčastnilo v kategorii „BENJAMÍN“ 49 žáků z 6. a 7. tříd a v kategorii  „KADET“ 31žáků z osmých a deváté třídy.

VÍTĚZOVÉ JEDNOTLIVÝCH KATEGORIÍ

kategorie CVRČEK - 2. a 3. třídy

1. – 2.  Povr Martin, 2. A         - 75 bodů
             Vitvar Šimon, 3. A
    3.     Smrčková Alena, 3. B  - 70 bodů

kategorie KLOKÁNEK - 4. a 5. třídy

1. Pavelec Michal, 5. A       - 97 bodů
  2. Langhammer Otto, 5. A  - 94 bodů
  3. Válek František, 4. A      - 93 bodů

kategorie BENJAMÍN - 6. a 7. třídy

1. Fedor Tomáš, 6. A            - 93 bodů
  2. Podzimek Ondřej, 7. A     - 91 bodů
  3. Ježková Hana, 7. A   - 76 bodů

kategorie KADET - 8. a 9. třídy

1. Krupka Štěpán, 9. A        - 96 bodů
  2. Grund Miroslav, 9. A       - 76 bodů
  3. Beneš Jan, 9. A                - 69 bodů

Gratulujeme vítězům a zároveň děkujeme všem, kteří se soutěže zúčastnili. Věřím, že KLOKAN najde i příští školní rok své příznivce.
Děkuji také vyučujícím, kteří se podíleli na organizaci, průběhu a vyhodnocení soutěže.