Exkurze do Vídně

Ve středu 24. května se žáci osmých a devátých tříd vypravili na exkurzi do Vídně. První část probíhala v jejím historickém centru, kde se žáci seznamovali s nejvýznamnějšími vídeňskými památkami jako jsou místní státní opera, náměstí Marie Terezie, parlament, radnice (Rathaus), Burgtheater, Hofburg a katedrála sv. Štěpána. Druhá část exkurze žáky čekala v Schönbrunnu, kam se přesunuli metrem. Zde si prohlédli areál zámku, který byl postaven jako letní sídlo Habsburků, a seznámili se s nejvýznamnějšími událostmi, které se zde odehrály. Většina žáků zde také pořídila suvenýry pro své blízké. Ke zdárnému průběhu exkurze navíc pomohlo krásné jarní počasí, které ve Vídni po celý den panovalo, takže si všichni celou akci užili a domů se vraceli velmi spokojení, a to i přesto, že nenavštívili některý z fastfoodů typu Mc´Donalds nebo KFC.

Lukáš Macák