Adaptační kurz šestých tříd

Ve dnech 3. až 5.10 .2022 se žáci tříd 6.A a 6.B zúčastnili adaptačního kurzu, který poslední léta probíhá v areálu Hotelu Kavka na Malé Skále. Nechyběly ani jejich třídní učitelky Mgr. Ivana Smrčková a Mgr. Kateřina Krsková, školní metodička prevence Mgr. Lucie Suchardová a výchovná poradkyně PaedDr. Jarmila Tázlarová.

Po tři dny se děti zapojovaly do různorodých aktivit, které podporovaly jak individuální zapojení žáků, tak jejich skupinovou spolupráci a stmelení kolektivu tříd. Děti tak o sobě mohly zjistit nové informace například o tom, co kdo má rád, jak tráví svůj volný čas a zjistily třeba i to, co o svých spolužácích a učitelích ještě nevěděly. Do programu byli zapojeni všichni včetně třídních učitelů.

Počasí nám  přálo, v pondělí jsme si udělali výlet na nedaleký Pantheon. Lesní cesty jsme využili k skupinovým aktivitám. Mnozí překonali strach z výšek a došli až na nádhernou vyhlídku na řeku Jizeru.  Úterní program nám připravili dobrovolníci ze skupiny Semiramis. Octli jsme se na jedné lodi v čele s kapitánkou = třídní učitelkou. Žáci opět pracovali ve skupinkách, poznávali kolektiv, aktivně se zapojovali do různých her zaměřených na sebepoznání, vytvořili si vlastní třídní vlajku.  Nakonec hledali poklad dle přiložených indicií. Odpoledne jsme strávili venku. Kluci hráli nohejbal, holky pilovaly volejbalové umění, někdo sbíral kaštany, ostatní si spolu povídali, pozorovali řeku Jizeru a krásnou podzimní krajinu.  Žáci i učitelé se vrátili z třídenního programu příjemně unavení, ale spokojení a odnesli si s sebou mnoho příjemných zážitků.