Florbal 6. a 5. třídy

Dne 6. 10. 2022 naši chlapci sehráli turnaj ve florbale ročník 2009-2011. Pořadatelem byla ZŠ Husitská a tak jsme to měli kousek pěšky. Účast škol byla stoprocentní a to svědčí o velké oblibě tohoto sportu.

Kluci byli na turnaj velice natěšeni. Z jejich rozhovorů během cesty jsem pochytil, že se těší na svoje kamarády z jiných škol, radili jeden druhému na koho si dát větší pozor a ptali se, kdy a kde se hraje okresní kolo. Moje odpověď byla 17. 10. 2022 v Jičíně.

Soupiska našeho týmu: v brance Matyáš Hujer, dále Dia Eldin Tobias, Marek Lodr, Jan Sláma, Max Palička, Jakub Sucharda, Viliam Kabele, Samuel Olša.

První zápas proti Staré Pace 2x 7 minut dopadl 4:3 a první výhra, kterou šťastně vystřelil Tobik 2 vteřiny před koncem zápasu! Druhý zápas s Peckou dopadl vítězně 3:2. Ve třetím zápasu jsme opět těsně, ale porazili chlapce ze ZŠ Husitská 2:1. Čtvrté utkání ve finálové skupině dopadlo 1:0 ovšem z pohledu chlapců z Lázní Bělohrad. Ve všech zápasech se kluci snažili. Mnohé góly padly z velice pohledných akcí, nahrávek a střel. Kluci v obraně schytali pár tvrdých ran od míčků, ale to k florbalu patří. Právě jejich zásahy a rozehra vedly k pěkným a důležitým gólům.

Pro určení pořadí v turnaji bylo jako první počet bodů a jako další kritérium skóre. Shodně bodů získaly školy: Pecka (skóre 5:3), ZŠ Nová Paka Komenského (skóre 5:4), Lázně Bělohrad (skóre 3:3).

Celkové umístění týmů

1. ZŠ Pecka

2. ZŠ Nová Paka, Komenského

3. ZŠ Lázně Bělohrad

4. ZŠ Nová Paka, Husitská

5. ZŠ Stará Paka

6. Gymnázium NP

První dva týmy z okrskového kola mají právo startovat na okresním kole. Z druhého místa tedy naši kluci postupují a my jim přejeme mnoho úspěchu a hezký sportovní zážitek. Všechny kluky chválíme za vzornou reprezentaci školy a bezproblémové chování.

Martin Štryncl