World Marathon 2021

23.září ve znamení „ROTARY“ běhu

Letos podruhé se naše škola zúčastnila charitativního běhu „World Marathon Challange“, který podporuje léčbu dětské obrny. Cílem štafetového  závodu družstev je zaběhnutí maratonské tratě v co nejkratším čase. Školní tým tvoří 30 závodníků (+2 náhradníci) a ambasador. Každý účastník běží 7 x 200 m včetně štafetové předávky.  Stejně jako v loňském roce byl ambasadorem ZŠ Komenského pan Milan Pospíšil, místostarosta Nové Paky a sportovec tělem i duší. Byl to on, kdo štafetu rozběhl, a pak už byl štafetový kolík v rukou závodících kluků a holek.

S výsledným časem 2:04,01 hodiny jsme obsadili velmi pěkné a zároveň nepopulární 4.místo. Pro některé závodníky  to bylo zklamání, protože ze sebe opravdu vydali maximum. Vzhledem k tomu, že přípravy provázela vysoká nemocnost a tedy i několik poměrně zásadních změn v sestavě, s výsledkem jsme byli velmi spokojeni. Hodně nás také potěšilo téměř minutové zlepšení loňského výsledku.
Všem účastníkům patří poděkování za reprezentaci naší školy.