World Marathon

V úterý 22.9.2020 se v Jičíně uskutečnil maratonský běh WORLD Marathon žáků základních škol. Za školu závodí 15 chlapců a 15 dívek ve věku 11 – 14 let.

Kromě jičínských škol se závodů zúčastnily školy z Lázní Bělohrad, Sobotky a naší ZŠ. Každá škola měla svého ambasadora, který štafetu rozbíhal. Naše město reprezentoval místostarosta Nové Paky Mgr. Milan Pospíšil.

Každý závodník běžel svůj úsek/200m/ celkem sedmkrát, což v konečném součtu dělalo 42 km. 195 m uběhl ambasador.

Závody se velice zdařily, musím touto cestou poděkovat všem dětem za vzornou reprezentaci školy.

Celý den proběhl pod patronací Města Jičín za finanční podpory dalších měst – Nové Paky, Lázní Bělohrad a Sobotky.  Výtěžek z tohoto dne byl věnován na léčbu dětské obrny.