Advent v 1. třídách

V 1. třídách užíváme advent plnými doušky! Donesli jsme si z domu ponožku a čekali jsme, jestli se Barborka zastaví i ve škole. A ona přišla! Přinesla nám malou dobrotu a „peněženku“ na papírové mince, kterými „platíme“ v matematice, když „nakupujeme“.  Vyrobili jsme si svíčku z včelího vosku v DDM.  Navštívili jsme krásné vystoupení žákyň SOŠPG.

5.12. jsme očekávali čerta, anděla a Mikuláše. Strach byl veliký. Prvňáčci jsou však hodní a šikovní školáci, takže si čert nikoho neodnesl. Ale někomu udělil malou výstrahu.

10.12. jsme jeli vlakem na výlet do Jilemnice. Navštívili jsme muzeum, kde jsme viděli pohyblivý betlém, a korálkovou dílnu. Tady děti protrénovaly šikovné prstíky, které potřebují pro psaní, a vyrobily si krásnou rybičku.

16.12. jsme se v projektu Zdravá pětka dozvěděli, proč je důležité snídat a jak má vypadat zdravá svačina.

17.12. nám páťáci připravili krásné vánoční divadlo o jedličce. Jednu ozdobenou jedličku papírovými vločkami jsme si odnesli na památku do třídy.

18.12. jsme si zazpívali se sborečkem krásné koledy a viděli dechberoucí stínové divadlo 5.A.

19.12. si pod vedením žáků 9. třídy vyrobíme anděla a budeme z okna vyhlížet Ježíška.

Možná si říkáte – učí se oni vůbec? Učíme!! Čteme, píšeme, počítáme a práce nám jde krásně od ruky! Jen prokládáme práci příjemnými zážitky!

I vám přejeme v novém roce mnoho krásných chvil! Žáci a paní učitelky z 1. tříd