V říjnu se se všichni účastníci projektu Comenius, v kterém jsme zapojeni,  setkají v Nové Pace. Za necelý měsíc poletíme do tureckého Istanbulu. Minulý měsíc nás vřele přivítali polští přátelé v městečku Kornowac. Žáci a žákyně bydleli v rodinách, navazovali nová kamarádství, ochutnali typická polská jídla, měli možnost se zúčastnit tradičního velikonočního workshopu. V Polsku jsme prezentovali trávení volného času v okolí Nové Paky, na rozdíl od ostatních skupin bylo u nás zpracováno i zimní období. Ukázali jsme, co zamýšlíme s naší školní zahrádkou, jakou zeleninu budeme pěstovat a jak jí poté budeme konzumovat:)  V Polsku jsme se dozvěděli zajímavé informace o jejich biohospodaření, nakládání s odpady, třídění odpadu, přípravě pitné vody, čištění odpadních vod…) Také jsme podnikli celodenní výlet do okolí městečka Wisly, které je nejen střediskem zimních sportů, ale i bydlištěm skokana na lyžích Adama Malyše. V době, kdy žáci tvořili ve skupinách, byl prostor pro výměnu zkušeností mezi pedagogy. Hovořili jsme o enviromentu, konkrétní pomoci přírodě, práci s přírodními materiály, a také jsme připravovali program do tureckého Istanbulu.